Aquila Stalowa Wola vs San Gorzyce 3:2

Opis meczu „AQUILA” Stalowa Wola – San Gorzyce (17 maja 2015 rok)

image

Mecz zaczął się o godzinie 15:00 na stadionie Lekkoatletycznym w Stalowej Woli. Już w 4 minucie gola strzeliły zawodniczki Stalowej Woli i prowadziły 1:0 ! Po kilku akcjach obu drużyn „Saniaczki”  wywalczyły rzut karny.  Pewnie  ” jedenastkę ” wykorzystała Klaudia Kulpa . W 27 min została sfaulowana zawodniczka Sanu Gorzyce – Gabriela Niemiec  , jak się później okazało dziewczyna doznała kontuzji złamania prawego obojczyka i niestety była potrzebna pomoc medyczna i kilkugodzinny pobyt w szpitalu w Stalowej Woli.  Po tej akcji sędzia ( który był sędzią emerytowanym ) nie podyktował rzuty wolnego , ani nie ukarał zawodniczki  gospodarzy.  Do przerwy utrzymał się wynik 1 do 1 . A  zawodniczki  Sanu Gorzyce do końca meczu musiały radzić sobie bez najlepszej  napastniczki za którą weszła Paulina Pawlak i bez  trenera który udał się do szpitala wraz z kontuzjowaną piłkarką . Druga połowę obie drużyny  zaczęły  bardzo mocno , widać było że chcą strzelić gola , co szybciej udało się  gospodyniom i prowadziły 2:1 .  Gola na 2 do 2  po indywidualnej akcji i przejściu  prawie całego boiska z piłką strzeliła Paulina Pawlak.  W ok 60 minucie w drużynie Sanu kontuzji kostki doznała Roksana Pieczek za którą na boisko weszła Paulina Jedral . 70 minuta to kolejna kontuzja w ” Sanie ” – kontuzji kolana doznała grająca na pomocy Andżelika Rzeczyca , i ostatnie 10 minut meczu dziewczyny grały w osłabieniu . Remis utrzymywał się do 76 minuty i  obie drużyny były nastawione na podział punktów , lecz ostateczny cios wykonały zawodniczki „AQUILA” Stalowa Wola ,strzelając bramkę na 3:2 i wygrywając mecz.
Główny sędzia  emerytowany, który na początku meczu  sam przyznał , że jest zaskoczony tym że wejdzie na boisko  i będzie sędziował  ten mecz ,gwizdał faule i wolne tylko gdy zwróciło się mu uwagę, wniósł dużo kontrowersji w meczu . Ale też brak sędziów liniowych ( sędziowały dziewczyny grające w drużynie gospodarzy – Stalowej Woli ) nie pokazywały  spalonych , gdzie 3 bramka dla Stalowej została zdobyta ze spalonego .