Olimpia Szczecin wygrywa w Rostocku! Relacja z pokazowego meczu Olimpii z Rostockerem FC, który odbył się  z okazji 120- lecia klubu z Niemiec

image

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu Olimpia pokonała, obchodzącego jubileusz 120-lecia, Rostockera FC 3-2. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi szczecinianek, które zdobyły w tej części dwie bramki, nie tracąc żadnej. Na prowadzenie już w 12. minucie wyprowadziła Olimpię Natalia Niewolna, która strzałem z około 25. metrów pokonała bramkarkę gospodyń. Czternaście minut później było już 2-0. Precyzyjne dośrodkowanie Niewolnej, wykończyła strzałem głową Kornelia Okoniewska. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Inicjatywę przejęły zawodniczki z Rostocku i to one zdobyły dwie kolejne bramki, doprowadzając do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Olimpijek, a konkretnie do Ewy Cieśli, która w 78. minucie meczu, bezpośrednio z rzutu wolnego, pięknym strzałem z ponad 20. metrów zdobyła decydujące trafienie. W ostatnich minutach żadnej ze stron nie udało się zmienić rezultatu meczu. Olimpia odniosła kolejne w tym miesiącu zwycięstwo, wieńcząc udany sezon. Teraz przed zawodniczkami zasłużony, lecz krótki odpoczynek, a po nim okres przygotowawczy do kolejnego sezonu w Ekstralidze. W Rostocku Olimpię Szczecin reprezentowały: Weronika Lichy, Natalia Niewolna, Joanna Preś, Anita Piekarek, Magdalena Lachman, Anita Janik, Magdalena Szwed, Ewa Cieśla, Roksana Ratajczyk, Weronika Szymaszek, Patrycja Trzcińska, Katarzyna Michalska, Kornelia Okoniewska oraz Patrycja Falborska.